K
O
N
T
A
K
T
ZAREKLAMUJ SIĘ »
mt7.eu - kupuj bilety bez kolejek na Spływ Dunajcem - Flisacy
Małe Ciche baseny termalne

Gdzie najbliższe baseny termalne?

Skorzystaj z dobrodziejstw czystej wody w basenach termalnych przy Małym Cichym

Mogłoby się wydawać, że Tatry gwarantują przede wszystkim piękne krajobrazy i możliwość obcowania z dziką, nie tkniętą niszczycielską ręką człowieka, przyrodą. Okazuje się jednak, że na Podhalu aż kipi od atrakcji, a jedną z nich są wyjątkowo dzisiaj popularne baseny termalne. Wyjeżdżając do malowniczo położonej miejscowości Małe Ciche również będzie można skorzystać z kąpieli w tego rodzaju basenach i cieplicach – to propozycja nie tylko dla rodzin z dziećmi. 

Najbliżej znajduje się obiekt w Bukowinie Tatrzańskiej, stanowiący jednocześnie jedną z największych atrakcji turystycznych całego regionu Podhala.  W jego skład wchodzi aż 12 basenów, których temperatura wody waha się od 28 do 36 stopni Celsjusza. Każda osoba może więc wybrać ten basen, który najbardziej odpowiada jej wymaganiom. Dzieci mogą bezpiecznie kąpać się w specjalnie dla nich przygotowanych brodzikach. Dla osób dorosłych i starszych maluchów nie lada gratką będzie też długa zjeżdżalnia, zapewniająca niezapomniane doznania. Dodatkowo, baseny termalne w Bukowinie - notabene pełniące nie tylko stricte rozrywkową funkcję, ale będące również ośrodkiem uzdrowiskowym - są w stanie udostępnić odwiedzającym aż 8 saun. Warto podkreślić, że obecnie obiekt należy do najbardziej nowoczesnych term działających na terenie Europy. Oferowana jest również możliwość skorzystania z dobrodziejstw jacuzzi i lokalnych gabinetów SPA, proponujących bardzo bogaty pakiet zabiegów na całe ciało i twarz. Woda, która znajduje się w basenach geotermalnych jest całkowicie naturalnego pochodzenia, a co za tym idzie, cechuje się również bardzo dużą zawartością składników mineralnych, które mają doskonały wpływ na ludzkie zdrowie oraz samopoczucie. Z całą pewnością Termy Bukowina są więc warte odwiedzin.

W niedalekiej odległości od wsi Małe Ciche działa również Terma Bania, zlokalizowana w Białce Tatrzańskiej. Cały obiekt podzielony jest na dwie strefy, Strefę Głośną oraz Strefę Cichą. W Strefie Głośnej goście mogą znaleźć aż pięć basenów. Temperatura wody oscyluje w granicach 34 stopni Celsjusza. Dodatkowo, można skorzystać z licznych, wewnętrznych i zewnętrznych zjeżdżalni, których łączna długość wynosi ponad 300 metrów. Dla dzieci przygotowane zostały specjalne, dziecięce place zabaw, będące pod opieką wykwalifikowanych animatorów. Strefa Głośna to również wodne karuzele, sztuczna fala, a dla dzieci strumyk i parasol wodny. Osoby, które pragną odpocząć, powinny wybrać się natomiast do Strefy Cichej, składającej się z trzech basenów oraz pięciu różnych saun. Jedną z największych atrakcji jest sauna „Ruska Bania”, zlokalizowana na zewnątrz budynku. Woda w Termach Bania jest wysoko nasycona składnikami mineralnymi, dlatego doskonała zabawa idzie w parze z dobroczynnym działaniem na zdrowie człowieka.

Osoby przebywające w Małym Cichym mają również możliwość skorzystania z Term Podhalańskich w miejscowości Szaflary. W skład obiektu wchodzą cztery baseny, w tym jeden rekreacyjny, wyposażony w tak zwaną „rwącą rzekę”. Temperatura wody dochodzi tu do 38 stopni Celsjusza. Dodatkowo, na terenie term można skorzystać z nowoczesnych urządzeń przeznaczonych do hydromasażu, takich jak bicze wodne, jeżyki oraz gejzery. Termy Podhalańskie oferują również zjeżdżalnie składającą się z 3 torów, z której mogą korzystać całe rodziny. Co ciekawe, nad budynkiem term zbierają się kłęby białej pary, dlatego nikt nie będzie miał jakichkolwiek kłopotów z trafieniem na miejsce. Po odprężających kąpielach warto też skorzystać z nadarzającej się okazji i zwiedzić rowerem najbardziej atrakcyjne ścieżki rowerowe w okolicy Małego Cichego.

Czy wiecie, że:

  • na terenie Termy Bania, z perspektywy tamtejszych basenów otwartych, widać jest Tatry Wysokie?
  • wody termalne są w stanie zredukować nadciśnienie krwi, leczą bóle głowy, choroby serca i stanowią doskonałą bazę dla rehabilitacji?

Do najbliższych basenów zaledwie 7 km od Małego Cichego

1999-2024 © MATinternet Zakopane | Powered by MATcms